Teknik Özellikler - Okyap A.Ş.
 
 
[0276 234 00 15 [pbx]info@okyap.com.tr
 
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
SES VE ISI YALITIMI SAĞLARKonutlarda kaliteli & sağlıklı ses yalıtımı ve akustik konfor, pürüzlü ve gözenekli malzemelerle elde edilmektedir. Doğal bims agregalarının yüksek oranda gözenek içermesi nedeniyle blokların ısı iletkenlik değerleri son derece düşüktür. Okyap Bimsblok bu özelliğiyle benzer geometriye sahip birçok boşluklu yapı elemanına göre daha yüksek oranda ısı yalıtımı sağlamaktadır.
  
YANGINA DAYANIKLIDIRBünyesinde hiçbir organik madde içermediğinden, Bimsblok elemanları yanmaz ve duman oluşturmaz. Bu özellikleri nedeniyle "A1 sınıfı yapı elemanı" olarak tanımlanmaktadır.
  
NEM TUTMAZOkyap Bimsblok elemanları, eşdeğeri olan diğer ürünlere göre %60-65 daha az su emme özelliğine sahiptir. Bu özelliği yüksek ısısal konfor sağlanmasında etkin rol oynamaktadır.
  
HAFİFTİRBlok elemanlarının geometrik tasarımlarına göre 500-600 kg/m3'lük birim hacim ağırlığı değerleri, taşıyıcı sistem tasarımında önemli avantaj sağlamakta ve binaları depreme dayanıklı yapılar haline getirmektedir.
  
KAZANÇLIDIRBlokların geçmeli olması, düşeyde örme harcı kullanılmasını gereksiz kılar. Duvar boyunca, düşeyde ve yatayda oluşabilecek işçilik hatalarını asgariye indirmesi ve kolay/çabuk uygulanması da, OKYAP Bimsblok'u ayrıcalıklı kılan özellikler arasındadır. Pürüzlü yüzeyi; bina içinde tek kat sıva+alçı veya direkt alçı sıva uygulamasına imkan tanır. Böylelikle, işçilik ve malzemeden tasarruf sağlar.
  
DOĞALDIROKYAP Bimsblok üretiminde kullanılan bims agragaları tamamen doğal malzemeden üretildiği için, insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur.
  
  
DAYANIKLIDIRModern teknoloji ile üretilen Bimsbloklar, kullanılan bims hammaddesinin doğal özelliği olan yüksek dayanımı sayesinde, standartların üzerinde fiziksel mukavemet gösterir. Tüm doğal ortam koşullarına uygun, dayanıklı bir yapı malzemesi olan OKYAP Bimsblok, asidik ve bazik atmosferik ortam koşullarından etkilenmez.
  
KOLAY İŞLENİRSon derece düzgün şekillerde üretildiklerinden, duvar örme işlemi son derece hızlı ve pratik bir şekilde yapılmaktadır. Bu katkılar, kullanıcıya işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar.
  
EKONOMİKTİROKYAP Bimsblok yüksek yalıtım değeri sağlanması sayesinde, uzun vadede binaların ısı yalıtım giderlerinde ciddi bir tasarruf sağlamaktadır. Ayrıca pratik olarak uygulanabilmesi, bitmiş duvar maliyetini de aşağı çekmektedir.
  
SIVAYI MÜKEMMEL TUTAROKYAP Bimsblok, agreganın doğal yapsından dolayı her türlü sıva harcı ile kolaylıkla bağ yapabilme kabiliyetine sahiptir. Bu yönüyle, sıva tutma özelliği mükemmeldir. Bimsblok elemanlarının rötre özelliği yok denecek kadar azdır; bu sayede OKYAP Bimsblok ile örülen duvarlarda çatlama görülmez.